Šťastie

Šťastie nie je náhoda,šťastie praje pripraveným.

Veľkým tajomstvom k úspechu je mať obrovské šťastie a to v každej oblasti svojho bytia.Ako ale dosiahnuť aby sme mali šťastie…?

Šťastie praje najmä tým,ktorí sú naň  pripravení.

Šťastie nemusíme hľadať niekde von,mimo nás. Šťastie máme ukryté v sebe a to od nepamäti,asi od vtedy ako je človek človekom.

Šťastím je byť v správny okamih na správnom mieste,toto je však najväčším umením života.

Pre každého znamená šťastie niečo iné.To,čo sa inému môže javiť ako nešťastie,môže byť pre iného šťastím.

Zamyslite sa nad tým,čo by ste urobili,keby ste vyhrali 100 000 000 EUR.

Kúpili by ste si väčší dom,krajšie autá a žili na vyššej úrovni?Ak ste odpovedali, asi áno,tak by ste do troch rokov boli zase tam,kde ste teraz.Úspech,ako aj šťastie si treba zaslúžiť a vedieť ich použiť.Práve o tomto je tá pripravenosť premeniť krátkodobé šťastie na niečo trvalejšie.Musíte si vedieť vybudovať nejaký stroj,ktorý vám bude prinášať ďalšie peniaze.Stroj myslím iba obrazne,môže to byť nejaká činnosť,alebo podnikanie,ktoré vám budú stále kumulovať nejaký zisk a teda aj tok ďalšieho šťastia,pravdaže ak sú vaším šťastím peniaze. Človek nie je stavaný na to, aby bol zameraný na seba. Prílišná sebarealizácia je slepá ulička. K šťastiu sa ide naokolo, cez druhých.Ak chcete mať šťastie,mali by ste vymyslieť ako dopomôcť k šťastiu ostatným a ono sa vám to 100-násobne vráti.

Šťastie nepríde do nášho života, ak si to stanovíme ako hlavný cieľ. Šťastie prichádza ako vedľajší produkt činnosti, ktorej sa nesebecky a s plným nasadením oddáme. Je množstvo vecí, ktoré môžeme robiť každý deň, aby sme boli šťastní.Dary, ktoré nám prináša vonkajší svet, nás nikdy neurobia šťastnými. Šťastie sa nedá vlastniť. Šťastný môže človek len byť. Ak hľadáme šťastie vonku, je naše hľadanie úplne zbytočné. Šťastie môžeme nájsť iba vo svojom vnútri. Byť šťastný v skutočnosti znamená byť sám so sebou a so svojím životom v harmónii, využiť miesto, na ktorom stojím a každý okamih prežiť naplno.

 

mince s červenou stuhou

Podľa Feng shui ,tri mince so štvorcovým otvorom previazané červenou stuhou,prinášajú majiteľovi šťastie vo financiách.

Ak uspejete iba raz, môže to byť náhoda. Pokiaľ uspejete dvakrát, môže to byť šťastie. Pokiaľ uspejete trikrát , tak vďaka usilovnosti a pracovitosti. (Normandské príslovie)

Uveďme si príklad o tom, ako zasadíme do zeme semiačko nejakého plodu. Je viac pravdepodobné, že sa nám  ujme vtedy, ak sa oň staráme.Stále  ho polievame,musíme plieť burinu a  vystavujeme ho slnečnému svetlu a teplu. K tomu, aby sa mu dobre darilo, musíme niečo aj urobiť.Semiačko potrebuje nejakú výživu,vodu a možno niekedy aj presadiť. Ak by sme však chceli zasadiť semiačko a necháme ho bez starostlivosti, je pravdepodobné,že sa mu nebude tak dobre dariť,možno zahynie a možno s námahou prežije,ale jeho plody už nebudú také hojné a veľké,lebo ho prerastie burina. Rovnako môžeme aj my pripraviť pôdu pre naše semiačko šťastia. Musíme preň pripraviť vhodné podmienky,aby sa mohlo naplno rozvíjať.