Rozhodnutie

Rozhodnutie, stať sa bohatým.

Zbohatnúť z večera do rána je takmer nemožné, ak nevyhráte, iba tak náhodou v lotérii a s rôznymi investíciami to vždy trvá oveľa dlhšiu dobu. Potrebujete pevné rozhodnutie a sebadisciplínu, aby ste si každý mesiac po troške svoje bohatstvo zväčšovali. Tiež potrebujete čas, aby sa vaše bohatstvo postupne zveľaďovalo. Preto pri budovaní bohatstva a finančnej nezávislosti buďte veľmi trpezliví. Prichádzajú totiž postupne a po malých krôčikoch. Ak v súčasnej dobe miniete všetko, čo zarobíte, nebudete mať v starobe inú možnosť a budete musieť pracovať aj naďalej, teda dlhšiu dobu. Môžete však tiež zmeniť rozhodnutie a odísť do dôchodku skôr, viac cestovať, spoznávať nové krajiny, pokračovať v kariére, alebo začať úplne novú. Všetko to závisí len na vašej voľbe. Skúste myslieť a konať správne dnes a žite lepšie zajtra.

 

Veľmi dôležitou vecou, na ktorú by ste mali myslieť, ak pre seba plánujete budúcnosť v blahobyte a bohatstve, je mať rozhodnutie dostať čo najskôr pod kontrolu svoje dlhy. Poskytovanie rôznych pôžičiek, je dnes neskutočným biznisom. Zrejme aj vy dostávate niekoľkokrát za mesiac rôzne ponuky bankových či nebankových subjektov. Ak však priveľa cestujete a potrebujete platiť rôzne položky napr. ,  za letenky, hotely, alebo máte iné výdavky počas vašich ciest, mať po ruke  platobnú kartu, je dosť dôležité. Udržať si kontrolu nad peniazmi na cestách je s kreditnými kartami oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie, než s hotovosťou. Kreditné karty sú ale však zároveň najjednoduchším spôsobom ako sa opakovane dostávať do dlhov. Ako náhle si kúpite niečo a zaplatíte kartou, skutočný následok nepocítite až dovtedy, pokiaľ vám nedôjde výpis z účtu na konci mesiaca.

Čo však robiť vtedy, keď trpezlivosť nemá nič spoločné s tým, ako sa stať bohatými? Hovoríme teraz o tých šťastných zlatých deťom, ktorým je bohatstvo prinesené na striebornom podnose v podobe dedičstva alebo bohatými rodičmi. Áno, niektoré veci nie sú férové. Dedičstvo sa nemusí zdať férové. Čo to však má spoločné s vami? Ak je vaším cieľom byť bohatší ako iní ľudia, ktorých poznáte, potom by ste mali začať tvrdšie pracovať, dávať si konkrétne ciele, vízie a prestať  riešiť to ,že život nie je fér.

       „Nie je možné poraziť človeka, ktorý sa nikdy nevzdáva.“ Babe Ruth

Radšej sa venujte a študujte tých ľudí, ktorí niečo podobné dokázali namiesto tých, ktorí sa bohatými narodili. Existuje  množstvo príkladov a skúseností ľudí, ktorí začali ako chudobní, no mali dostatok odhodlania, chuti a vytrvalosti, dotiahnuť to až do konca, kedy mali oveľa väčšie bohatstvo než si predtým vôbec dokázali predstaviť.

Je len na vás, kde a od ktorého bodu začnete. Môžete si napríklad najskôr spraviť poriadok v osobnom živote alebo sa pokúsiť čo najefektívnejšie znížiť vaše výdavky. Dbajte však na to, aby ste svoje ciele mali stále na očiach. Tak bude vaše vedomie zamerané na to, aby sa vaše konanie stalo odpoveďami na vaše otázky a bolo tak premenené na skutočnosť.

 

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.