Prečo sú ľudia úspešní

Prečo sú len niektorí ľudia úspešní?

Pretože si dávajú ciele, ktoré chcú dosiahnuť.Za úspech sa totiž pokladá dosahovanie svojich vopred  vytýčených cieľov.Úspešným sa stáva každý,kto si stanový nejaký cieľ a vytrvalo si ide za ním.Nasadzuje všetky možné i nemožné spôsoby na to,aby ten cieľ dosiahol.

Ľudia sa stávajú úspešnými preto,lebo majú svoje ciele,ktoré sa snažia dosiahnuť.

Ľudia bez cieľov nemajú žiadnu budúcnosť a len reagujú na to, čo príde. Hovoria, že budúcnosť je predsa neistá, nemožno ju nijak ovplyvniť a preto nikdy nedokážu vziať osud do svojich vlastných rúk. Každý máme k dispozícii rovnaké množstvo času. Niektorí ľudia ho však dokážu využiť na maximum a preto sa stávajú úspešnými. Neúspešní ľudia však naopak, väčšinu svojho času využívajú celkom  neefektívne. Úspešní ľudia veria, že sa majú stále čo učiť a to najmä od ostatných úspešných ľudí. Úspešní ľudia čítajú  knihy, počúvajú audio programy, chodia na semináre, sledujú webináre, majú svojich koučov, či mentorov. Úspešní ľudia nepočúvajú rady svojich priateľov, ktorí hovoria, že podnikanie je ťažké, že teraz na to nie je vhodná doba, že už vlastne všetko bolo vymyslené, že človek musí mať známosti a veľa peňazí. Keď sa potom niečo nepodarí, tak radcovia vyrukujú s argumentmi: „Vidíš, my sme ti to hovorili.“

voda

 

Úspešní ľudia sa nikdy nevzdávajú. Naopak ľudia nie sú úspešní, pretože sa vzdávajú príliš skoro a pritom už možno stačilo len pár krokov a boli by v cieli. Neúspešní sa nechajú prvými nezdarmi  hneď odradiť a vracajú sa späť tam, odkiaľ prišli. Myslia si, že nie je v ich silách rozbehnúť biznis a vyžaduje to veľké úsilie. Väčšinu ľudí toto jednoducho odradí. Úspešní to skúšajú znova. Často krát i naoko bezvýznamná, jediná vec z mnohých je schopná dosiahnuť úspech. Úspešní ľudia majú nadpriemerné myšlienky. Úspech vo všetkom sa dostaví, pokiaľ budete myslieť vo veľkom a dáte si veľké ciele. Neúspešní si dávajú za cieľ, „iba prežiť a uživiť sa“. Nie sú dostatočne hladný po úspechu a preto nemajú konečnú víziu v úspešný výsledok. Všetci úspešní ľudia podnikajú a podnikanie si vyžaduje schopnosť naučiť sa žiť bez peňazí. Dôležité je to najmä na začiatku, keď je tých prostriedkov pomenej, neberú si veľké  peniaze a učia sa správne investovať. Nakupujú iba veci, ktoré im zarábajú ďalšie peniaze a nikdy si nenadobúdajú ďalšie náklady.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.