Peniaze

Peniaze sú nástroj.

Peniaze sú nevyhnutné k životu.Sú dobrom,zlom,ale aj cestou k vysnívanému životu.To čo si myslíte o peniazoch väčšinou vyjadruje to,či ich máte dostatok,alebo nie.Peniaze ako také nie sú zlé,sú nestranné,sú krásne,to len ľudia im dávajú mnoho tvárí a dokážu pre ne urobiť čokoľvek.Peniaze majú byť prostriedkom k dosahovaniu úspechu a nie ich cieľom.Samozrejme úspech prináša peniaze,ktoré dokážu tvoriť ďalšie peniaze,ale to už je čerešnička na torte.

bankovky

 

NAJBOHATŠÍ MUŽ V BABYLONE.

Jedna z najlepších kníh, aké kedy boli napísané na tému bohatstva. Je inšpirujúca a je praktickým návodom, na to ako zbohatnúť.
Odhalí vám tajomstvo, ako sa k peniazom dostať, ako si ich udržať a ako peniaze zarábajú ďalšie peniaze.
Ponúka vám správny pohľad na riešenie vašich osobných finančných problémov.
Je až neuveriteľné, aká nadčasová je babylonská múdrosť zachovaná na hlinených tabuľkách. Kto nevyskúša, neuverí!

Sedem zásad vedúcich k bohatstvu:

  1. Jedna desatina tvojho zárobku patrí tebe.
  2. Rozpočítajte výdaje tak, aby sa v prvom rade zaplatilo nevyhnutné a až potom podľa možností to ostatné, ale len z deviatich desatín zárobku.
  3. Každú odloženú mincu investujte, aby vám pomáhala zaistiť príjem a prameň bohatstva, ktorý by neustále prúdil do vášho vrecka.
  4. Dbajte o svoj majetok a investujte len tam, kde oň neprídete. Vklad si môžete v prípade nutnosti vyžiadať, budete tak dostávať slušný úrok. Raďte sa s rozumnými a úprimnými ľuďmi. Riaďte sa radou skúsených, aby ste sa vyvarovali neistých investícií.
  5. Snaž sa mať vlastný dom.
  6. Zaopatrite si včas finančné prostriedky pre neskoršie roky života a na ochranu vlastnej rodiny.
  7. Pracovať na sebe, zdokonaľovať sa, aby sme si sami seba vážili. Tak získate sebavedomie a pevnú vôľu, aby ste dokázali všetko, čo chcete.

Zaplatiť podľa možnosti všetky dlhy a vyvarovať sa ďalších, ktoré by som nevedel splácať. Starať sa o rodinu tak, aby si ho vážila, chovala sa k nemu s úctou a láskou, aby bol pre všetkých oporou.

 

                                         Zasmejte sa

smailSprievodkyňa v múzeu hovorí:

– Ak do tejto studničky hodíte 10 eur budete šťastný.

– Ak 50 eur budete zdravý.

– A ak tam hodíte 100 eur, budete vidieť rýchlo plávajúcu sprievodkyňu.

                             

                                     Zasmejte sa

smailVyberie sa manželský pár k studni želaní. Najprv pristúpi manžel, niečo si zašomre a odíde. Pristúpi žena, viac sa nakloní a spadne do studne. Muž si po chvíli hovorí sám pre seba:
– Ty človeče, ono to funguje…

PREKÁŽKY SA STAVAJÚ DO CESTY OBYČAJNÝM ĽUĎOM,ABY Z NICH UROBILI ĽUDÍ NEOBYČAJNÝCH.“