Keď dvaja robia to isté

Keď dvaja robia to isté,nikdy to nie je to isté.

Úspech je dosiahnutie svojich naplánovaných cieľov.Pre každého môže slovo úspech, znamenať niečo iné.Úspešným sa stáva ten,kto si stanovil nejaký cieľ a svojou  vytrvalosťou sa k nemu neustále približoval,až ho napokon dosiahol.

Keď dvaja ľudia robia to isté,nikdy to nie je to isté.Koľko ľudí napríklad cvičí,alebo podniká,ale iba zlomok z nich má to šťastie, že sa dokáže presadiť vo svojom obore a uspieť. Spisovatelia majú k dispozícii rovnaký počet písmen,ale iba zlomok z nich dokáže skutočne uspieť a napísať dobrú knihu,alebo článok.

Keď sa pokúsime prísť na podstatu úspechu v akejkoľvek činnosti, čoskoro odhalíme, že úspešní ľudia nemali o nič menej neúspechov než tí menej úspešní. Skôr to bolo naopak. Najdôležitejší rozdiel však spočíval v tom, že sa nevzdávali. Neúspešný človek stroskotá pri prvom nezdare. Úspešní ľudia však chápu svoj neúspech len ako nejaký medzistupeň na ceste k úspechu. Dokonca sa zdá, akoby im neúspech dával akési neviditeľné krídla, aby tak ešte zvýšili svoje úsilie. Často sa úspech dostavil až po celej sérii neúspechov, ale namiesto toho, aby sa nechali znechutiť, poučili sa z neúspechu a  nabudúce to urobia lepšie.Zdá sa ,že nie každú začatú vec môžeme ukončiť úspechom. Keď sa naučíme svoj zámer ukončiť až vtedy, keď je úspech viditeľný, potom máme úspech v každom jednotlivom prípade. Cesta k úspechu je často vydláždená neúspechmi, no v skutočnosti je každý takzvaný neúspech iba posolstvom od života, že takto to nepôjde, je výzvou, ako sa z toho poučiť a nabudúce to urobiť lepšie. Tak sa zdanlivý neúspech stáva v našom živote najdôležitejším učiteľom na ceste k úspechu.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.