Bohatí ľudia čítajú knihy

      BOHATÍ ĽUDIA ČÍTAJÚ KNIHY.

Bohatí ľudia čítajú knihy, ktoré sa stávajú ich spoločníkmi na celý život. Knihy sprevádzajú ľudí už od nepamäti. Najprv sa slová len zaznamenávali na hlinené tabuľky, či kamenné platne. Neskôr na kožené zvitky a papyrus. V súčasnosti sú už knihy prevedené aj do rôznych elektronických podôb a formátov. Existujú dokonca aj čítačky kníh, ale klasickú papierovú knihu len ťažko niečo nahradí.

Predchodca papiera-papyrus

Priemerný človek prečíta za rok možno jednu knihu. Niektorí čítajú pravidelne iba nejaké noviny, alebo bulvár. Niekto nečíta vôbec nič. Čítanie je výborným prostriedkom na zdokonaľovanie sa vo výrečnosti, zlepšuje slovnú zásobu, ale aj rozvíja predstavivosť.Bohatí ľudia nielen radi čítajú knihy, ale často ich aj sami píšu.

Čítaním sa dozvedáme rôzne zaujímavé skutočnosti z oblastí, ktoré nás zaujímajú a popri tom sa vlastne aj vzdelávame. Najväčšou chybou niektorých ľudí je to, že ihneď ako vyjdú zo školy, prestanú na sebe pracovať a prestanú sa vzdelávať. Hlavne že budú neustále nariekať aký je k nim život krutý a nespravodlivý. Vyhovárajú sa, že na to nemajú vôbec čas. Kto hľadá riešenie, nemá čas hľadať výhovorky. Čas na čítanie možno nikdy nenájdete, musíte si ho proste vytvoriť. Pritom stačí len vybrať si nejakú zaujímavú knihu a prečítať, napríklad, desať strán za deň. Postupne vás to možno chytí a počet strán budete zvyšovať. Je dobré položiť si knihu na viditeľné miesto, aby vám bola neustále na očiach. Môžete ju položiť aj na  také miesta, kde sa okrem čítania, ani nič iné nedá robiť. Začnite tým, že si urobíte zoznam kníh, ktoré by ste chceli prečítať. Na svete existujú milióny kníh. Ak sa vám nejaká kniha nepáči, proste ju zatvorte a začnite čítať nejakú inú.

Bohatí ľudia nielen čítajú knihy, ale často ich aj sami píšu.

Bohatí ľudia sa líšia od ostatných ľudí nielen svojim myslením, pohľadom na svet, ale hlavne tým, že čítajú knihy o ktorých si myslia, že ich môžu posunúť ďalej. Čítajú všetko o svojom obore a tým sa vlastne ešte viac zdokonaľujú a stávajú sa odborníkmi vo svojej oblasti.

 

Tu sú nejaké tipy kníh, ktoré som prečítal:

Robert T. Kiyosaki: Proroctvo bohatého otca, Bohatý táta, chudý táta

Ester a Jerry Hicks:  Zákon přitažlivosti

Joe Vitale: Klíč

Rhonda Byrne: Tajomstvo, Moc

Ivo Toma: Debordelizace hlavy

Marlo Morganová: Poselství od protinožcú

Ferris Timothy: Čtyřhodinový pracovni týden, Čtyřhodinové telo

Tracy Brian: Najprv zjedzte žabu

Carnegie: Prúvodce úspešného človeka

Dominique Webb: Mějte úspěch, chci to!

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.